Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Aktualności

Microsoft Dynamics 365 – jaki wybrać model licencyjny?

Wybrałeś Dynamics 365 F&SCM jako system do zarządzania Twoim przedsiębiorstwem – pierwsza dobra decyzja za Tobą. Teraz zdecyduj, w jakim modelu licencyjnym będzie dla Ciebie najkorzystniej.

Wybór modelu licencyjnego rozwiązania Dynamics 365 może mieć znaczący wpływ na Twój biznes, decydując o tym, jakie funkcje i usługi są dostępne, kiedy i w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swojego oprogramowania oraz kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo Twoich danych.

Jakie masz możliwości?

Z Dynamics 365 F&SCM do wyboru masz trzy możliwości – możesz wybrać każdą z nich niezależnie od tego, na jaki zakres się zdecydujesz.

1. Cloud — Dynamics 365 w Chmurze
Najpopularniejszy model licencjonowania w ostatnich latach użytkowników Dynamics 365 jest wdrożenie chmurowe. Pozwala elastycznie rozwijać i modelować system wraz z dbałością o dostęp do najnowszych modułów czy usprawnień.

2. On-premise – lokalna usługa Dynamics 365
Wybór lokalnej usługi to „tradycyjny” sposób wdrażania oprogramowania. Ta opcja umożliwia hostowanie systemu na serwerach własnej organizacji lub serwerach partnera IT. Wszystkie dane firmy przechowywane są wtedy lokalnie, a cała komunikacja z chmurą jest wyłączona. Za utrzymanie i konserwację oprogramowania odpowiadają użytkownicy.

3. Wdrożenie hybrydowe
Wdrożenia hybrydowe Dynamics 365 są w pełni zintegrowane z chmurą Microsoft, a dane przechowywane są lokalnie we własnym centrum danych użytkowników. Co to oznacza? Użytkownicy uzyskują dostęp do usług opartych na Chmurze (np. analiza biznesowa), ale ich dane pozostają oddzielne.

W tym artykule skupimy się na zaletach rozwiązania chmurowego. Kolejne artykuły zostaną poświęcone pozostałym możliwościom.

Zalety Dynamics 365 Cloud

System Dynamics 365 w chmurze daje wiele możliwości – od nowych funkcji po usługi. Zacznijmy może od tego, że zaletą rozwiązania chmurowego jest szybka realizacja – konfiguracja i wdrożenie Dynamics 365 w chmurze jest znacznie szybsze i prostsze niż w przypadku tradycyjnego wdrożenia lokalnego.

Kolejną zaletą jest brak infrastruktury do utrzymania – pozwala to na oszczędność czasu oraz środków poprzez brak konieczności zarządzaniem wewnętrznymi serwerami i sprzętem. Jedyne czego potrzebujesz, aby uzyskać dostęp do pełnego rozwiązania i aplikacji to połączenie internetowe.

Ten aspekt pozwala aby w rzeczywisty sposób systemu ERP był dostępnym narzędziem do obsługi procesów bez żadnych dodatkowych kosztów infrastruktury IT i zasobów, które często w tradycyjnym modelu stanowią ok 1/3 wartości inwestycji wdrożenia.

Decydując się na wdrożenie Dynamics 365 w chmurze, zyskujesz dostęp do stale rozwijających się narzędzi analizy biznesowej. Chmura nie tylko przechowuje i przetwarza twoje dane, ale także pomaga Ci czerpać z nich wiedzę. Firma Microsoft stale inwestuje w rozwój uczenia maszynowego. Aplikacje Dynamics 365 pozwalają na wizualizację danych biznesowych za pomocą przejrzystych i intuicyjnych raportów i pulpitów nawigacyjnych, które można dowolnie dostosowywać. Poza tym klienci mogą korzystać z szerokiej gamy narzędzi analitycznych, w tym PowerBI, platformy raportowania i analitycznej firmy Microsoft, a także opartych na danych wskazówek dotyczących następnego kroku i usług asystenta cyfrowego. Ponadto, jeśli jednocześnie korzystasz z innych komponentów ekosystemu Microsoft w chmurze, te same narzędzia pozwalają Ci na tworzenie raportów na podstawie danych pochodzących z różnych źródeł. A co ważne do tego nie potrzebujesz żadnej technicznej wiedzy, system przeprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces tworzenie raportów.

Warto podkreślić, że skalę wdrożonego rozwiązania można w dowolnym momencie zmienićDynamics 365 jest tak duży lub tak mały, jak tego potrzebujesz, i dostosuje się do Twojej obecnej sytuacji i wymagań. W tym umożliwia skalowalność ilości użytkowników. Możesz tym zarządzać płynnie przez cały czas obowiązywania subskrypcji.

Co jeszcze zapewnia wdrożenie w chmurze? Bezpieczeństwo danych. Nie musisz się martwić tworzeniem kopii zapasowych – zapewnione jest automatyczne tworzenie kopii zapasowej danych, które są szyfrowane, dzięki czemu żadne informacje nigdy nie przedostaną się poza organizację.
Firma Microsoft zapewnia także ochronę na wypadek konieczności odzyskiwania danych, w razie awarii. W przypadku przerw w świadczeniu usług Dynamics 365 zawiera jedne z najbardziej niezawodnych funkcji odzyskiwania danych, jeśli chodzi o aplikacje biznesowe. Protokoły przywracania, które opracowała firma Microsoft, skonstruowane są tak, aby ułatwić organizacji powrót do planowanych usług, a także nieoczekiwanych postojów, jakie mogą się wydarzyć w czasie awarii. Zsynchronizowana i zduplikowana kopia danych firmy przechowywana jest na równoległym serwerze, co umożliwia kontynuowanie użytkownikom działalności, a zakłócenia redukuje do minimum.

Dynamics 365 w wersji chmurowej to też ścisła integracja z innymi produktami chmurowymi, w szczególności z pakietem Microsoft Office.

Ta opcja wdrożenia pozwala na bezproblemową integrację ze wspomnianym już wcześniej PowerBI, Office 365, SharePoint czy Outlook. Możliwość połączenia danych z Word, Excel i wiadomości e-mail z Dynamics 365 pomaga zbudować pełniejszy obraz Twojej firmy i zwiększa produktywność, przełamując bariery między programami, z których korzystasz na co dzień. W jaki sposób to robi? Ścisła integracja Dynamics 365 z ekosystemem Microsoft Cloud oznacza, że ​​możesz śledzić wiadomości e-mail, przeglądać informacje kontaktowe i historię oraz tworzyć nowe rekordy bezpośrednio z Outlooka, edytować pliki Excel i Word w interfejsie Dynamics oraz używać OneNote do robienia notatek ze spotkań i dołączania ich do rekordów Dynamics. Mało tego, możesz wykorzystać gotowe aplikacje działające przekrojowo przez wszystkie wykorzystywane przez Ciebie narzędzia lub tworzyć własne rozwiązania, które automatycznie integrują się z używanymi aplikacjami. Dzięki temu zoptymalizujesz przepływ pracy, ponad systemami, na których pracujesz.

Dostęp do dodatków za pośrednictwem AppSource

AppSource to sklep internetowy firmy Microsoft. Użytkownicy usług w chmurze firmy Microsoft mogą korzystać z AppSource, aby kupić aplikacje, które pomogą ich oprogramowaniu robić więcej. Obecnie istnieje ponad 500 aplikacji i dodatków dostępnych dla użytkowników Dynamics 365, a kolejne są dodawane każdego dnia. Aplikacje można błyskawicznie dodać do Dynamics 365, bez konieczności kodowania lub dostosowywania. Dzięki AppSource użytkownicy Dynamics 365 w chmurze mają prawie nieograniczone możliwości modyfikowania i rozszerzania funkcjonalności swojego rozwiązania bez konieczności angażowania deweloperów lub niezależnych dostawców oprogramowania.
Co ważne, użytkownicy korzystający z rozwiązania chmurowego szybciej otrzymują aktualizację, niż użytkownicy decydujący się na wdrożenie lokalne. Wiele funkcji i aktualizacji zawartych w wersji chmurowej nigdy nie jest rozszerzanych na lokalne.

W tym miejscu warto podkreślić, że firma Microsoft zdecydowanie koncentruje się na Dynamics 365 w chmurze. Decydując się na Dynamics 365 w wersji online, użytkownicy mogą wykorzystać najnowocześniejsze rozwiązania ERP czy CRM, co zapewni przewagę konkurencyjną na rynku.

Kolejny wpis dotyczący bezpieczeństwa danych: kliknij tutaj.