Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Aktualności
Wywiad

Nowoczesna, rozwijająca się firma bez systemu ERP – czy to możliwe?

W najnowszym raporcie Biznes raport dla Gazety Finansowej, Prezes Zarządu Arcus Systemy Informatyczne, wypowiedział się na temat systemu ERP i czy to możliwe, aby dynamiczny rozwój firmy, możliwy był bez wspierających go systemów IT.

MCZ

Inwestycja w system ERP

– Prowadząc działalność biznesową, nieustannie inwestujemy w maszyny, flotę transportową, zasoby ludzkie, nieruchomości itd. Dlaczego to robimy? Chcemy się rozwijać. Chcemy też byś lepsi, szybsi i tańsi od konkurencji. System ERP jest taką właśnie „maszyną”, która pozwala nam być lepsza w przetwarzaniu danych na poziomie całej organizacji. Możemy gromadzić olbrzymie ilości danych, następnie je przetwarzać i wyciągać na ich podstawie wnioski – pozwala usprawnić i zoptymalizować procesy. Co najważniejsze, dane gromadzimy w jednym miejscu, zazwyczaj rejestrujemy je w miejscu, w którym powstają i najczęściej możemy to robić automatycznie, bez ingerencji człowieka. Takie działania minimalizują powstawanie błędów, dane zarejestrowane raz, są dostępne dla wszystkich, a raporty i analizy możemy realizować w czasie rzeczywistym.

Kierunek rozwoju ERP

– Najbardziej widocznym trendem jest podążanie w kierunku rozwiązań chmurowych i łatwiejszego dostępu do informacji. Zauważalne kierunki to także: ujednolicanie kanałów komunikacji i łatwości
przełączania pomiędzy nimi, wykorzystanie AI, czyli elementów sztucznej inteligencji, IoT, czyli Internetu rzeczy, i rozwiązań self-service. ERP wykorzystywane jest też coraz częściej do elektronicznej komunikacji zdalnej: obiegu dokumentów i prac.

Cały raport oraz wywiad na stronie: https://gf24.pl/wp-content/uploads/2021/10/Raport_ERP.pdf